شیوه نامه برگزاری جشنواره

nany-nub

شیوه نامه برگزاری دومين جشنواره کسب و کار کامپوزیت ایران (ISC97)

1.      در مرحله­ ی اول، طرح­های کسب و کار در زمینه کامپوزیت که دارای شرایط اولیه شرکت هستند توسط شرکت کنندگان و ایده پردازان تهیه و با تكميل فرم اولیه ثبت نام  در وب سایت جشنواره ارسال می­شوند.

 

دانلود فایل پیش نویس طرح ها

 

2.      ایده­ ها توسط کارشناسان حوزه مواد کامپوزیت و به طور محرمانه بررسی شده و ایده­ های حائز شرایط برای تکمیل مدارک و مستندات نهایی و فرآیند داوری اعلام می­شوند. تیم­ها در این مرحله می­بایست اطلاعات ثبت نام را تکمیل نموده و هزینه ثبت نام در جشنواره را پرداخت نمایند.

 

3.      در مرحله تهیه و آماده سازی فرم ارائه طرح، تیم­ها می­توانند از فایل­ های راهنمای تکیمل طرح ­ها و کارگاه­ های آموزشی بهره مند شوند.

 

4.      پس از تکمیل اطلاعات فنی، امکان سنجی و اقتصادی در قالب فرم نهایی، ایده ­ها به مرحله داوری نهایی ارسال می­شوند که توسط کارشناسان و داوران متخصص در این حوزه بطور محرمانه و امن بازبینی و بررسی می­گردند. در صورت کسب امتیاز لازم مستقیما به مرحله ارائه حضوری و دفاع در روز جشنواره معرفی می­شوند. طرح­هایی که امتیاز لازم را کسب نکنند بنا به نظر داوران رد شده یا جهت اصلاح طرح مجدد به تیم شرکت کننده ارسال می­شوند.

 

5.      در روز جشنواره، ایده­ ها و طرح هاي قبول شده توسط تیم ایده پردازی در مقابل سرمایه گذاران و صاحبان صنعت در حوزه مواد کامپوزیت و دیگر شرکت کنندگان بصورت حضوری ارائه می شوند .

 

6.      طرح­ های ارائه شده در قالب پاکت هایی در زمان برگزاری جشنواره توسط نمایندگان سرمایه گذاران و صاحبان صنعت به مزایده گذاشته خواهند شد و سرمایه گذاران آمادگی خود را برای صنعتی کردن طرح منتخب اعلام می­کنند. این مزایده فقط جنبه نمادین برای کسب امتیاز نهایی دارد و قیمت گذاری نهایی طرح پس از ثبت در مجامع رسمی و در بازار فکری بورس ایران انجام خواهد شد.

7.      به طرح ­هایی که بتوانند بیشترین استقبال و بالاترین قیمت را کسب کنند هدایایی نیز اهدا خواهد شد. تمامی راه یافتگان به مرحله نهایی از طرف جشنواره برگزاری جشنواره گواهینامه شرکت و کسب مقام اهدا خواهد شد. لازم به تذکر است که گواهینامه شرکت به منزله مدرکی جهت احراز مالکیت و ارائه آن در این جشنواره خواهد بود و کمیته اجرایی، شرکت کنندگان دیگر تیم ها، داوران، سرمایه گذاران و مخاطبین آزاد نخواهند توانست بدون اجازه صاحبان ایده از منافع معنوی و حقوقی طرح استفاده کنند.

 

8.      پس از پایان برگزاری جشنواره در صورت موافقت تیم ایده پردازی و نماینده رسمی سرمایه گذار، طرح ­ها وارد عقد قرارداد و شروع کسب و کاری دانش بنیان و سودآور خواهد شد. همچنین کمیته برگزاری در صورت امکان جهت ثبت اختراع و مشاوره از تیم ایده پردازی حمایت­های معنوی خواهد داشت.

 

9.      جهت آشنایی بیشتر به فلوچارت برگزاری جشنواره مراجعه نمایید.

فاز دوم

دریافت طرح ها

 • دریافت طرح های کسب و کار
 • کار گاههای آموزشی
 • عقد تفاهم با سرمایه گذاران

فاز چهارم

روز نهایی جشنواره

 • دفاع از طرح ها توسط اعضای تیم ها
 • امتیاز دهی نهایی و مزایده طرح ها
 • اختتامیه و اعلام طرح های برگزیده

فاز اول

اعلام فراخوان عمومی جشنواره

 • دعوت از سرمایه گذاران و صاحبان صنعت
 • ثبت نام اولیه ایده پردازان
 • ارائه فایل های راهنما و آموزش تکمیل فرم ها

فاز سوم

داوری فنی و اقتصادی طرح ها

 • داوری و بررسی اولیه طرح ها
 • تکمیل و اصلاح نواقص از سوی شرکت ایده پردازان
 • داوری نهایی