سوالات متداول

جشنواره کسب و کارکامپوزیت ایران (ISC97) چیست؟

جشنواره کسب و کار کامپوزیت (Iranian Startup of Composite- ISC97)، یک جشنواره کوتاه مدت است که تیم­های دارای طرح­های نوآورانه و دارای ظرفیت اقتصادی در حوزه کامپوزیت می­توانند با ارائه طرح­های خود در یک فضای رو در رو و امن به تشریح طرح خود پرداخته و نظر سرمایه گذاران را برای جلب سرمایه­های آنان جهت تجاری سازی طرح خود اقدام نمایند.

چرا باید در جشنواره کسب و کار کامپوزیت شرکت کنم؟

چنانچه شما دارای طرح نوآورانه در حوزه مواد کامپوزیت هستید که تاکنون فرصت بیان آن و محک زدن اقتصادی آن را نداشته اید از این فرصت می­توانید استفاده کنید و برای طرح خود شریک تجاری مطمئنی پیدا کنید شاید طرح شما بتواند جایگاه واقعی خود را دریابد.

طرح کسب و کار چیست؟

طرح کسب و کار از یک ایده ساده که در حقیقت یک طرح ذهنی است شروع می شود و چنانچه از نظر فنی قابل اجرا باشد می بایست از نظر تولید امکان پذیر نیز باشد. طرح کسب و کار اگر با توجه به شرایط اقتصادی ظرفیت لازم را داشته باشد می تواند ارزش لازم جهت تبدیل به یک محصول و خلق کسب و کار و تولید ثروت را داشته باشد.

این جشنواره چه امکاناتی در اختیارم قرار می دهد تا طرح کسب و کار من حمایت شود و قابلیت اجرا و سودآور باشد؟

جشنواره کسب و کار کامپوزیت به شما راهنمایی می­کند تا طرح خود را بهبود بخشید و با تهیه مستندات لازم به جمع طرح­های برتر برسید. در این حین با شرکت در دوره­های آموزشی که برایتان فراهم شده بتوانید ایده‌ اصلی خود را راحت تر ثبت کنید و برای معرفی به سرمایه گذاران بهتر ارائه کنید و نظر داوران راجلب نمایید. همچنین مشاوره می­شوید تا چگونه از حمایت­های مختلف استفاده کنید.

چه ایده‌هایی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند؟

تمام طرح­هايی که فقط در زمینه مواد کامپوزیت هستند یا به نوعی مواد کامپوزیت در آنها نقش دارند، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند. مسلما طرح­هایي که در حال اجرا و تولید هستند یا در قالب قراردادهای رسمی توسط سرمایه گذاران دیگری مورد قبول واقع شده اند یا حتی در جشنواره­های کسب و کار برگزار شده و یا در حین برگزاری این جشنواره شرکت نموده اند، نمی­توانند در این جشنواره شرکت کنند. همچنین باید تیم های ارائه دهنده، مالکیت خود را در طرح ارسالي نشان دهند، در غیر اینصورت تمامی عواقب و مسئولیت­های حقوقی آن بر عهده تمامی افراد تیم می­باشد.

چه طرح های شانس بیشتری برای برگزیده‌شدن دارند؟

طرح هایی که نوآورانه و بدیع باشند، قابل اجرا باشند و طرح اقتصادی و تجاری مناسب و قابل دفاع داشته باشند شانس بیشتری برای راه یابی به مرحله نهایی دارند. در نهایت میزان علاقه مندی سرمایه گذاران جهت تجاری سازی طرح و میزان سرمایه ای که آنها حاضر هستند برای اجرای آن بپردازند، تعیین کننده است.

طرح اقتصادی و تجاری چیست؟

یک طرح اقتصادی و تجاری یعنی به صورت مختصر روش کلی تجاری سازی طرح با مشخص نمودن میزان سرمایه لازم، مدت بازگشت سرمایه مشتریان احتمالی و مقدار تولید بیان شده باشد. هرچه میزان سودآوری یک طرح تجاری در مدت زمان کوتاه تر نسبت به سرمایه اولیه لازم بیشتر باشد، می توان گفت این طرح دارای پتانسیل اقتصادی بالایی است.

به چه صورت می توان در این جشنواره شرکت کنیم؟

شما می توانید در قالب یک تیم حداقل سه نفره و یا حداکثر 5 نفره شامل مدیر گروه و پاسخگو، مدیر عملیات اجرایی و مدیر مالی که دو عضو دیگر یعنی عضو تیم اجرایی و هماهنگ کننده که اختیاری هستند، دارای یک ایده واحد در حوزه کامپوزیت و فن آوری های تولید است، شرکت کنید. می بایست تلاش کنید و جنبه های فنی، امکان سنجی و اقتصادی طرح تان را با کمک افراد تیم به کمیته داوران و سرمایه گذاران نشان دهید.

آیا تحصیلات و یا تخصص های افراد تیم در امکان شرکت و فرآیند داوری مهم است؟

تمامی افراد متخصص در زمینه شناخت، تولید و کاربرد مواد کامپوزیت و یا افرادی که دارای مهارت های اقتصادی، بازاریابی  هستند در این جشنواره شرکت نمایند. افراد شرکت کننده در هر مقطع و رشته ای می توانند به عنوان اعضای تیم در این جشنواره شرکت کنند. لازم به ذکر است که نوع و میزان مدرک تحصیلی در شرکت و داوری ظرح ها هیچ امتیازی ندارد.

وضعیت مالکیت معنوی طرح ها در این جشنواره چگونه است؟

مالکیت معنوی در مورد طرح های قابل اجرا، اختراع یا محصول قابل ارائه مطابق با قوانین ثبت اختراع کشوری و جهانی تعریف می شود. نیازی به ارائه جزئیات فنی و تولیدی طرح ها نیست اگر چه می بایست این اطلاعات به حدی بیان شده باشند که داوران و کارشناسان از نظر فنی و امکان پذیری ایده ارائه شده قانع شوند. البته در تمامی دوران برگزاری جشنواره اطلاعات طرح ها محفوظ و محرمانه باقی خواهد ماند. در ضمن برگزاری یک دوره آموزشی ثبت ایده و مالکیت فکری ایده های منتخب را حمایت خواهد کرد.

در صورتیکه ایدۀ من ثبت نشده باشد، آیا می‌توانم آنرا به این جشنواره ارسال کنم؟

برای شرکت در مراحل این جشنواره نیازی نیست طرح و ایده ثبت شده باشد. اما این موضوع می تواند یک امتیاز برای شما محسوب شود. در صورتیکه ایده شما ثبت نشده باشد و جزء منتخبین جشنواره باشید، می‌توانید آنرا پیش یا پس از جشنواره با مشاوره و کمک مشاورین کمیته برگزاری جشنواره ثبت کنید.

nany-nub

آیا پرسش و پاسخ بالا مشکل شما را حل نکرد؟

ارتباط مستقیم

می توانید با کارشناس جشنواره (خانم مهندس واشقاني) با شماره 48662119 021 بین ساعات اداری (9 تا 15) روز های شنبه تا چهارشنبه تماس بگیرید

نیاز به حمایت

از طریق آدرس ایمیل
Info@isc96.ir
یا از طریق تکمیل فرم در صفحه تماس با ما

فرم های عمومی را بررسی کنید

به صفحات اطلاعات جشنواره و یا شیوه نامه جشنواره در منوی بالای وب سایت رجوع نمایید

چگونه می توانم هزینه ثبت تام را پرداخت نمایم؟

به صفحه درج اطلاعات پرداخت بانکی مراجعه کرده و اطلاعات قبض بانکی را ثبت نمایید. بعد از تایید از طرف دبیرخانه جشنواره ایمیل ثبت نهایی به شما ارسال خواهد شد.

چگونه می توانم وضعیت طرح ارسال شده را پیگیری نمایم؟

با ارسال یک ایمیل به آدرس admin@isc96.ir از وضعیت طرح ثبت شده خود اطلاع حاصل نمایید

چگونه می توانم شرکت کنم؟

با رجوع به صفحه تکمیل فرم ثبت نام می توانید در صورت داشتن طرح مناسب ثبت نام نمایید.